9 міфів про торгівлю людьми

Міф 1. Я ніколи не потраплю до тенет сучасного рабства.

Будь-хто може стати жертвою торгівлі людьми. Работорговці використовують винахідливі схеми, щоб люди повірили у привабливі обіцянки кращого життя за кордоном. Ніхто не захищений від цієї загрози, поки не усвідомить ризик та дізнається як захистити себе.

Факт: З 2000 по 2005 рр. Представництво МОМ в Україні допомогло майже 3000 потерпілих від торгівлі людьми.

Міф 2. Поїздки за кордон цілком безпечні.

Поїздки за кордон можуть стати небезпечними, якщо в тебе немає повної та точної інформації. Їдь з дому тільки дізнавшись про права країни, твої права, адресу, за якою плануєш проживати та місця, куди можна звернутися по допомогу. Візьми із собою копії проїзних документів.

Факт: За статистикою, близько 10% українців працювализа кордоном майже без будь-якого юридичного захисту.

Міф 3. Торгівля людьми існує тільки за межами моєї країни.

Потрапити до тенет торговців людьми можливо не тільки за кордоном, а й на території України. Часто людей вводять в оману та продають в межах їх рідних країн.

Факт: Україна – не тільки країна постачання, а й країна транзиту, а інколи і країна призначення.

Міф 4. Торгівля людьми не є злочином.

В Україні торгівля людьми вважаєтьсякримінальнимзлочином,за якийпередбаченопозбавлення волі на строк відЗдо15 років. З 2000 р. в Україні дієспеціальний правоохоронний підрозділпо боротьбі із торгівлею людьми.

Факт: У 2006 році Україна внесла зміни до ст.149 Кримінального кодексу, що наближає законодавство України до Парламентського Протоколу ООН.

Міф 5. Торгівля людьми стосується лише проституції.

Примусова проституція це тільки одиніз багатьох форм експлуатації людей работоргівцями. Примусова трудова екс­плуатація без оплати праці, дитяча пор­нографія, донорство органів без згодилюдини є також формами торгівлі людьми.

Факт: Наймолодшу, 3-річну жертву торгівлі людьми, якій МОМ надав допомогу, використовували для жебрацтва; найстаршу – 73-річну – для примусової праці.

Міф 6. Тільки молодих жінок продають у рабство.

Торгівля людьми стосується не тількимолодих жінок. Чоловіків використо­вують на будівництві та у сільськомугосподарстві, старших жінок експлуа­тують для домашньої роботи, а дітей -примушують жебракувати.

Факт: З 2004 по 2006 рр. 17,3% потерпілих, що отримали допомогу від МОМ в Україні складали чоловіки, що зазнали трудової експлуатації.

Міф 7. Тільки неосвічені люди з сільської місцевості можуть стати жертвами.

Багато потерпілих мають незакінченуабо вищу університетську освіту. Біль­шість з них мешкали у містах. Серед них бухгалтери, медсестри, вчителі,пілоти, інженери та інші.

Факт: Згідно опитуванню проведеному МОМ, 54% опитаних жертв торгівлі людьми мають незакінчену або вищу освіту.

Міф 8. Потрапивши у пастку, можна втекти в будь-який час.

Потерпілих обмежують у свободі пересу­вання, у них забирають документи, їмчи їх сім'ям погрожують, якщо вони не погоджуються співпрацювати. Работоргівці часто використовують страх людини, погрожуючи, що їх депортують, якщо вони проситимуть про допомогу.

Факт: Жертв торгівлі людьми інколи перепродають від власника до власника. МОМ допомоглаукраїнським жертвам повернутися з більше ніж 50 країн.

Міф 9. Ніхто не допомагає потерпілим від торгівлі людьми.

МОМ та більше ніж 70 неурядовихорганізацій надають психологічну під­тримку, медичну допомогу, послугиюристів та адвокатів. Вони допомагаютьпотерпілим здобути іншу освіту чипрофесію, а також надають підтримку сім’ям потерпілих.

Факт: Мережа громадських організацій, що допомагають постраждалим від торгівлі людьми, включає окрім неурядових організацій релігійні та освітні установи.

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031