Синя стрічка «Геть насилля над дітьми»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Соціальний педагог та педагогічний колектив Новоархангельського БДЮТ розробили план дій та провели масові заходи, в яких намагалися донести інформацію до дітей та дорослих про насилля та відповідальність за нього.

25 листопада відбулося відкриття акції «16 днів проти насильства» та виставка книг, буклетів, де вихованці мали змогу ознайомитися з відповідної тематики.

26 листопада проведено батьківські збори: «Насилля як вид неправильного виховання», де батьки мали змогу ознайомитися з поняттям «насилля», розглянути види насилля, показати, що любов є головним методом виховання. Бесіда «Вибір за тобою. Життя без насилля» та демонстрація відеороликів щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля.

27 листопада відбулася виставка-конкурс малюнків гуртківців «Світ без насильства». Соціальний педагог провела бесіду «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій».

28 листопада проведено заняття з елементами тренінгу: «Геть насильство над дітьми»

30 листопада відбулася бесіда з батьками «Попередження насильства, жорстокості в cім’ї» та година спілкування з гуртківцями «Бути людиною на землі»

1 грудня вихованці гуртків мали змогу переглянути фільм «Станція призначення – життя»та «ВІЛ/СНІД повинен знати кожен».

2 грудня соціальний педагог провела заняття з елементами тренінгу «Сім’я – простір без насильства» для батьків гуртківців та надала рекомендації щодо запобігання насильства над дітьми та дітям, які його зазнали.

3 грудня в Новоархангельський БДЮТ завітали представники з Центра соціальної служби для дітей сім’ї та молоді, які провели з гуртківцями гуртка «Ритм» молодшої та старшої груп бесіди на тему «Захисти себе від насильства» (Волощук О.М.) та «Насильство. Види. Захист» (Сірант О.А.). А також з гуртківцями гуртка «Колосок» було проведено заняття з елементами тренінгу «Дитяча агресія. Причини виникнення».

4 грудня керівниками гуртків та соціальним педагогом було проведено годину спілкування «Торгівля людьми , як порушення прав людини» та бесіду «Насильство в сім’ї: причини та наслідки»

5 грудня соціальний педагог провела годину спілкування з керівниками гуртків «Протидії різних форм насильства», на якій учасники ознайомилися з проблемами та причинами насильства у шкільному середовищі та шукали шляхи його подолання, а вихованці мали змогу подивитись відеоролик щодо Конвенції з прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля.

7 грудня проведено виховну годину «Мій світ без жорстокості та насильства».

8 грудня вихованці гуртка «Євроклуб» з керівником Головань Т.В. та соціальним педагогом Мазур І.В. Новоархангельського будиноку дитячої та юнацької творчості в центрі селища провели акцію «Синя стрічка» під гаслом: «Геть насилля над дітьми», де синя стрічка символізувала синці на дитячому тілі. Діти мали змогу донести інформацію про насилля кожному не байдужому жителю селища та висловити свою думку про жорстоке поводження з дітьми.

Не байдужим до питань насилля став селищний голова Шамановський Юрій Павлович, який перший приєднався до акції та прикріпив синю стрічку до транспаранта, з яким діти крокували по вулицям селища.

Під час акції дорослі отримували буклети з корисною інформацією про неприйнятне насилля в сім’ї, паперову синю стрічку, на якій писали, яким має бути світ без насилля та прикріплювали її в знак солідарності з дітьми.

Активними учасниками даної акції були вихованці гуртка «Євроклуб», керівником якого є Головань Т.В.: Мартиросян Каріна, Щербак Юлія, Гончарова Дар’я, Долін Максим, Шамановська Галина, Зінов’єва Анастасія. Мешканці селища активно приймали участь в акції та схвалили її проведення.

Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.

9 грудня гуртківці мали змогу подивитись відеоролики: «Я сюди більше ніколи не вернусь», «Світ має бути без насилля»

10 грудня – закриття акції «16 днів проти насильства», де керівники гуртків та соціальний педагог надали дітям рекомендації щодо запобігання насильства над дітьми.


Початок цієї традиції поклала історія, що відбувається навесні 1989 року. Мешканка Норфолка (США) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла.

Раніше хлопчик знаходився у лікарні з травмами, а потім був уміщений до фостерної (приймальні) на три тижні. Коли після закінчення тритижневого терміну дитини. Намагалися повернути рідній матері, Майкл плакав, кричав, що мама його не любить, і не хотів повертатися. Бабуся за станом здоров’я не могла піклуватися про дитину і взяти Майкла до себе, хоча розуміла, що йому не можна повертатися додому. Однак суд вирішив,що кращим місцем для дитини буде її рідний дім. Бонні Фней більше не бачила свого онука. Незабаром її молодша онучка також потрапила до лікарні з переломом ноги в чотирьох місцях, а на руках були опіки від сигарет. І тільки після цього почалися пошуки зниклого Майкла. Виявилося,що хлопчик був убитий у будинку матері, поміщений до шухляди від інструментів, а потім утоплений у болоті три місяці тому. Те, що сталося, настільки сколихнуло Бонні Фіней, що вона вирішила присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми. Під час похорону онука вона прив’язала синю стрічку до антени свого фургона, тим самим вона хотіла привернути увагу людей до цієї проблеми. Незабаром її підтримали різні агентства, ділові кола, місцеві співтовариства. Багато добровольців приєдналося до неї. Чому синій колір? Бонні Фіней пояснює це тим, що вона не може забути синці на тілі своїх онуків. Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням цінностей.

Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості.

Ці прояви – це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, потерпають від побиття та насильства, яких примушують до важкої праці

Кiлькiсть переглядiв: 715

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031