Ансамбль народних інструментів «Джерельце» створений в 1985 році. Спочатку це був дует сопілкарів, який прийняв участь у звітному концерті Будинку піонерів на сцені районного будинку культури. Всім сподобалась народна музика у виконанні дуету.

Дуже швидко ансамбль з трьох чоловік, включаючи керівника, перетворився на ансамбль з цимбалами, барабанами, баянами, скрипками, сопілками, басом, контрабасом, металофоном. Виконавські можливості зросли, багатшою стала звукова палітра. Тепер ансамбль міг виконувати різноманітний репертуар, включаючи класичну сучасну та джазову музику. Така різноманітність подобається дітям, а найбільше – народна музика, фольклор. Діти навчаються грі на басу, контрабасі, малих цимбалах, великих цимбалах, барабанах, баяні, акордеоні, скрипках, сопілці, гітарі та металофоні. На доступному рівні засвоюється теорія музики та сольфеджіо.

Підбір та обробка репертуару – це творча справа та велика робота. Разом з ансамблем працює вокальна група.

Усе вищезазначене виконує одна людина – керівник ансамблю (Короленко Володимир Васильович). Є надія на молодого педагога – Солопун Марину Василівну, яка працює з вокальною групою. Ансамбль та вокальна група постійно працюють над поповненням репертуару, його оновленням. Основне в роботі ансамблю – це наступність, врахування індивідуальних особливостей, здібностей.

Творчі успіхи:

1987 р. – переможці в районному та обласному конкурсах фольклорної музики. Нагородою за перемогу була путівка на екскурсію до Чехословаччини.

1989 р. – поїздка та виступ в м.Турці Львівської області з метою взаємообміном досвіду роботи.

1990 р. – учасники Всеукраїнського свята рідної мови в м.Кіровограді.

1998 р. – присвоєння звання «Зразковий художній колектив».

1999 р. – переможці в обласному конкурсі «Відкриваємо нові таланти».

1999 р. – лауреати Міжнародного конкурсу-фестивалю «Наша земля - Україна» у МДЦ «Артек».

2000 р. – учасники Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» в м.Кіровограді.

2000 р. – переможець міжнародного фестивалю-конкурсу «Зелен світ» в м.Харків.

2001 р. – учасники концерту присвяченому 10-річчю Незалежності України в м.Києві.

Крім вище згаданого ансамбль з 1990 р. по 2014 р. був 15 раз переможцем обласних конкурсів, оглядів, фестивалів, 4 рази – учасником заключних концертів в області та постійними учасниками районних концертів, фестивалів, конкурсів.

Багато учасників ансамблю продовжили навчання в мистецьких закладах, закладах культури, педагогічних училищах та коледжів, інститутів та університетів і стали професійними музикантами, вокалістами:

- Павленко Руслан – випускник Кіровоградського музичного училища та Львівської консерваторії. В даний момент працює в Львівському театрі ім.М.Заньковецької.

- Короленко Володимир – випускник Київської студії при капелі бандуристів ті Київського інституту культури. Працює керівником фольклорного колективу «Гудацька тайстра» в м.Ужгород.

- Дащенко Світлана – випускниця Уманського музичного училища. Працює викладачем місцевої школи естетичного виховання.

- Солук Роман – випускник Кіровоградського музичного училища. Працює в естрадних та фольклорних колективах м.Києва.

- Штефан Наталія – випускниця Миколаївського інституту культури.

- Успаленко Олена – випускниця Уманського музичного училища.

- Денисенко Юлія – випускниця Київського музичного училища, працює в м.Києві регентом хору.

- Пляскін Іван - випускник Кіровоградського музичного училища. Працює в естрадних та фольклорних колективах м.Києва.

- Солопун Марина – випускниця Канівського коледжу культури та мистецтв при Уманському педагогічному університеті. Працює керівником гуртка «Естрадний спів» Новоархангельського будинку дитячої та юнацької творчості.

- Хом’яченко Олександр – випускник Уманського музичного училища.

- Глущенко Віталій – випускник Уманського музичного училища та Уманського педагогічного університету. Викладач місцевої школи естетичного виховання.

- Жора Марина – випускниця Кіровоградського музичного училища.

- Великий Ярослав – випускник Кіровоградського музичного училища. Працює в капелі бандуристів м.Києва.

- Даниленко Євген – випускник Уманського музичного училища.

- Ротарян Вікторія - випускниця Уманського музичного училища.

- Сухоярський Сергій - випускник музичного відділу Уманського педагогічного коледжу.

- Ротарян Анастасія – є студенткою Уманського музичного училища.

Багато учасників ансамблю «Джерельце» обрали інші професії, але їх творчість та внесення у діяльність ансамблю дуже вагомі: Полишвайко Віталій, Полишвайко Віта, Вихристюк Наталія, Вихристюк Олександр, Короленко Сергій, Дудко Дмитро, Волчанська Анна, Кравченко Анастасія, Танасієнко Володимир, Гожий Олександр, Качура Антон, Денисенко Ольга, Дика Оксана, Зборовський Костянтин, Овчіннікова Анастасія, Солопун Олександра, Рудь Марина, Шастак Яна, Мельниченко Наталія, Козаченко Ольга, Поворозник Оксана, Мойсюк Віктор, Федик Андрій, Кулик Денис, Мандрик Владислав, Дащенко Леся.

Часто гуртківці були включені до складу дорослого оркестру при районному будинку культури і були учасниками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Калиновий спів», брали участь у творчому звіті від Кіровоградської області в м.Києві. Мойсюк Віктор та Солопун Марина були учасниками Міжнародних фестивалів в складі вокального гурту «Заграва» при районному будинку культури. Це далеко не повний перелік творчих особистостей «Джерельця»…

Хочеться назвати теперішніх, здібних, талановитих учасників та побажати творчого злету, успіхів, міцного здоров’я на майбутнє: Зінов’євій Анастасії, Мартинюк Наталії, Терновенко Марині, Шевчуку Атрему, Орловській Сніжані, Голубенку Андрію, Нікітенку Сергію, Грицику Олександру, Осьмачко Віталію, Горчаровій Даші, Щербак Юлії.

Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031