Новоархангельський БДЮТ

Характеристика керівника гуртків декоративно-ужиткового напрямку

Петренко Зінаїди Володимирівни

/Files/images/20151216_120206.jpg 1975 року народження

смт.Новоархангельськ

Кіровоградської області

Керівника гуртків «Кераміка»,

виготовлення декоративних квітів «Первоцвіт»,

крою та шиття «Модниця»,

українська вишивка «Калина».

Петренко Зінаїда Володимирівна працює на посаді керівника гуртків декоративно - ужиткового напрямку в Новоархангельському будинку дитячої та юнацької творчості (на базі Скалевського НВК) з січня 2005 року. Стаж педагогічної роботи 23 роки.

За час роботи на даній посаді проявила себе вмілим, обдарованим та творчим керівником дитячого колективу.

Педагог ставить за мету не тільки здобування відповідних вмінь та навиків гуртківцями у сфері народного мистецтва, а й досягнення самовираження особистості кожної дитини. Завдання, яке покладає перед собою вона – допомогти дитині розкритись, повірити в себе, в свою індивідуальність, неповторність. Одним із таких шляхів досягнення мети стала технологія проектного навчання. Такі проекти як «Рідна мова», «Українська лялька», «Багатство та різноманіття народних традицій нашої неньки України» втілилися в життя не лише будинку творчості, а й стали прикладом наслідування для загальноосвітніх закладів району. Використання проектної методики на заняттях дозволяє значно поліпшувати зміст навчального процесу. Застосовуючи таку технологію педагог акцентує увагу на побутовій атрибутиці, одязі та обрядах наших предків. Адже наш край надзвичайно велику має історію. Зінаїда Володимирівна виховує в гуртківців любов до рідної землі, рідного села та навчає народним традиціям нашого народу.

Керівник гуртка володіє прийомами педагогічної техніки, звертає увагу вихованців на художні особливості надбань у сфері декоративно-ужиткового мистецтва.

Заняття гуртка передбачає колективну та індивідуальну роботу, яка допомагає безпосереднього вивчення традицій, звичаю та досягнень українського народу. А тому і працює над реалізацією педагогічної проблеми: «Виховання полікультурної компетентності у підростаючого покоління».

Зінаїда Володимирівна постійно впроваджує нові форми та методи робити з дітьми, спираючись на їх індивідуальні та психологічні особливості. В своїй роботі керівник використовує ігрові методики, дискусії, тематичні виставки, виховні вечори, індивідуальну роботу, інсценізацію обрядів з використанням виробів, що виготовляються на заняттях.

/Files/images/20151216_122636.jpg Глибоко володіючи теорією та методикою народного мистецтва, педагог вміло працює над вдосконаленням методики виконання виробів, навчає дітей через різні технології : «Ситуація успіху», «Колективні творчі справи»,

Значну увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми, працюючи над розвитком їх творчих здібностей і обдарувань. В гуртках є діти з неповних, багатодітних та малозабезпечених сімей. Всі вони зігріті теплом і ласкою педагога, колектив став для них другою домівкою.

/Files/images/DSC00780.JPG Готуючись до виставок, майстер-класів, відкритих занять, виховних заходів Зіна Володимирівна разом з дітьми творчо підбирають інформаційний та дидактичний матеріал. Педагог акцентує увагу на національно-патріотичному вихованню, почуття відповідальності перед колективом, прищеплює естетичні смаки дітям. До підготовки заходів ставиться відповідально .

Вона активно бере участь у методоб’єднаннях, методичних конференціях, є членом методичної ради закладу і з задоволенням ділиться досвідом роботи з педагогами району, області. ЇЇ майстер-класи, відкриті заняття заслуговують на велику зацікавленість не лише нашого колективу, а й педагогів інших закладів… Нею були підготовлені виступи на тему: «Впровадження інноваційних технологій в розвиток полікультурної компетентності», «Методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми.», «Компетентісний потенціал проектної діяльності».

/Files/images/DSC00788.JPG Педагог постійно підвищує свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації, займається самоосвітньою діяльністю, своєчасно проходить атестацію.

Петренко Зінаїда Володимирівна є активним учасником багатьох сільських , районних та обласних заходів не лише у сфері декоративно-ужиткового мистецтва. Вона також займає призові місця в районних спортивних змаганнях, фольклорних огляд-конкурсах тощо. Це людина, яка має дуже активну життєву позицію.

/Files/images/DSC00789.JPG Керівник гуртка користується авторитетом серед батьків, дітей та педагогічного колективу. Традиційними стали проведення спільних виставок, учасниками яких є батьки та діти.

Вихованці Зінаїди Володимирівни щороку показують високу результативність у виставках декоративно-ужиткового мистецтва районного, обласного та Всеукраїнського етапів.

1. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (2011 р.) Колективна робота Художня вишивка (Петренко З.В.) І
2. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурс «Знай і люби свій край» (2012 р.) Колюча Дарина, Лещенко Анастасія Декоративні квіти (Петренко З.В.) ІІІ
3. Обласний етап Всеукраїнської виставки «Український сувенір» (2012 р.) Каплун Дарина Кераміка (Петренко З.В.) ІІІ
4. Обласна виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання «Вироби у стилі народних мистецтв та сучасного дизайну» (2013 р) Каплун Діана Бомбар Анна Кераміка (Петренко З.П.) І
5. Всеукраїнська виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання «Вироби у стилі народних мистецтв та сучасного дизайну» (2013 р) Каплун Діана Бомбар Анна Кераміка (Петренко З.П.) ІІ
6. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край» (2014 р) Петренко Ярослав Кераміка (Петренко З.В.) І
7. Районна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Дім, в якому ти живеш».(2012р) Бомбар Анна Кераміка (Петренко З.В.) ІІ
8. Районна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Осіння фантазія».(2012р) Колективна робота Кераміка (Петренко З.В.) ІІ
9. За активну участь в гуртковій роботі (2015 р.) Колюча Романа Кераміка, крій та шиття, художня вишивка (Петренко З.В.) Подяка Відділу освіти
10. За активну участь в гуртковій роботі (2014 р.) Петренко Сергій Кераміка, крій та шиття, художня вишивка, Виготовлення декоративних квітів (Петренко З.В.) Подяка Відділу освіти
11. За активну участь в гуртковій роботі (2015 р.) Бомбар Анна Кераміка, художня вишивка, Виготовлення декоративних квітів (Петренко З.В.) Подяка Відділу освіти
12. Обласна виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», 2008р. Колектив Гуртка «Художня вишивка» Гуртка «Художня вишивка» (Петренко З.В.) Диплом

Зінаїда Володимирівна за добросовісне ставлення до виконання посадових обов’язків, розвиток і підтримку творчих здібностей вихованців неодноразово нагороджена грамотами та дипломами:

- 2011р. Грамота відділу культури і туризму Новоархангельської райдержадміністрації за участь у районній виставці декоративно-ужиткового мистецтва.

- 2012р. Грамота відділу освіти Новоархангельської райдержадміністрації за участь у районній виставці декоративно-ужиткового мистецтва «Дім, в якому ти живеш».

- 2012р. Грамота відділу освіти Новоархангельської райдержадміністрації .

- 2013р. Грамота відділу освіти Новоархангельської райдержадміністрації.

- 2013 р. Грамота директора школи Скалівського НВК за змістовні та цікаво проведені заходи в таборі відпочинку з денним перебуванням дітей «Сонечко».

- 2015 р. Диплом Новоархангельської райдержадміністрації та Новоархангельської районної ради за участь в обласному святі фольклору «Невичерпні джерела» (виставка та майстер-клас»).

- 2015р. Грамота відділу культури і туризму Новоархангельської райдержадміністрації за участь у районному традиційному огляді-конкурсі фольклорних колективів «Фольклорна веселка».

- 2015 р. Диплом відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської районної державної адміністрації та Новоархангельський районний комітет профспілки працівників освіти та науки України за зайняте ІІІ місце з волейболу у районній Спартакіаді серед працівників закладів освіти.

- 2015 р. Диплом відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської районної державної адміністрації та Новоархангельський районний комітет профспілки працівників освіти та науки України за зайняте І місце з шашок у районній Спартакіаді серед працівників закладів освіти.

- 2014 р. Диплом відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської районної державної адміністрації та Новоархангельський районний комітет профспілки працівників освіти та науки України за зайняте ІІІ місце з настільного тенісу серед жінок у районній Спартакіаді серед працівників закладів освіти.

- 2014 р. Диплом відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської районної державної адміністрації та Новоархангельський районний комітет профспілки працівників освіти та науки України за зайняте ІІІ місце з волейболу у районній Спартакіаді серед працівників закладів освіти.

/Files/images/IMG_3255.JPG Також Зінаїда Володимирівна є гарна господиня,чудова мати трьох синів та невістки, найкраща дружина… Це та людина, яка посадила вже чудовий сад, виростила трьох синів та побудували з чоловіком прекрасний будинок…

Але це лише початок добрих спав педагога. Ми сподіваємось на велику результативність її добрих справ, адже така особистість має дуже великий потенціал…

Кiлькiсть переглядiв: 326

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031