Характеристика


керівника ансамблю народних інструментів «Джерельце» Новоархангельського будинку дитячої та юнацької творчості Новоархангельського району Кіровоградської області

Короленка Володимира Васильовича

Короленко Володимир Васильович прийшов працювати у Будинок піонерів у 1973 році на посаду акомпаніатора. Але безмежна любов до музики, постійне самовдосконалення, висока ерудиція, працелюбність, бажання передати свої вміння підростаючому поколінню змусили його взятися за нелегку справу – створення дитячого ансамблю народних інструментів. Ансамбль «Джерельце» створено у 1985 році. Володимир Васильович – музикант від природи і педагог за покликанням. Не рахуючись з часом, вкладає в праву навчання і виховання юних музикантів все своє вміння, педагогічну майстерність, творчі здібності.

За час роботи на даній посаді проявив себе вмілим і обдарованим, творчим керівником дитячого колективу. В ансамблі народних інструментів «Джерельце» навчається 17 вихованців віком від 6 до 17 років. Діти працюють за авторською програмою В.В.Короленка, затвердженою методичною радою методичного кабінету відділу освіти Новоархангельської районної ради Кіровоградської області. Заняття гуртка передбачають колективу та індивідуальну роботу, яка допомагає безпосередньому вивченню фольклорно-пісенного матеріалу, поглибленню знань вихованців. Працюючи над реалізацією педагогічної проблеми «Розвиток обдарованих дітей засобами народної музики». Володимир Васильович постійно впроваджує нові форми і методи роботи з дітьми, спираючись на їх індивідуальні та психологічні особливості. В своїй роботі керівник використовує інтерактивні методики, дискусії, концерти, музичні заходи, збір фольклорного матеріалу, індивідуальну роботу. При створенні такої методики педагог

Володимир Васильович володіє прийомами педагогічної техніки, звертає увагу на художні особливості надбань народної творчості. В процесі роботи з колективом формує в дітей естетичні смаки, виховує любов до рідної землі, краю, народної пісні.

Педагог вимогливий і водночас доброзичливий, добре знає дитячу психологію, в кожній дитині вміє побачити її потенціальні можливості, серед оркестрантів вивчив і здібних вокалістів, які використовують під супровід оркестру.

Кожне заняття, яке проводить В.В.Короленко, має високий виховний потенціал: ведучи мову про музичні образи, розкриваючи зміст музики, звертає увагу дітей на красоту мелодії, гармонію і інші засоби виразності, показує їх значення для вираження певних почуттів, настрою і думок композитора.

Значну роботу приділяє роботі з обдарованими дітьми, працюючи над розвитком їх творчих здібностей і обдарувань, пошуку перлин мистецтва, сприяє підготовці випускників до вибору професії. Значну увагу приділяє роботі з дітьми багатодітних сімей. Всі вони зігріті теплом та ласкою педагога, колектив став для них другою домівкою.

Готуючись до концертів, які проходять в трудових колективах, на сільських, районних ті обласних сценах, педагог творчо підбирає репертуар. Значну увагу приділяє підбору костюмів, прищеплює естетичні смаки дітям, почуття відповідальності перед колективом. До підготовки концертів відноситься наполегливо, відпрацьовує до досконалості кожний номер.

Володимир Васильович турбується про поновлення матеріальної бази гуртка.

Громадські доручення виконує якісно і своєчасно. Користується авторитетом серед дорослих і дітей.

У 1999 р. оркестру народних інструментів присвоєно звання «Зразковий» і одночасно стали лауреатами Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Наша земля - Україна» у «Артеці».

Керівникові ансамблю Короленку В.В. за творчі успіхи в праці та пропаганду народної музики й естетичне виховання підростаючого покоління у 2001 році присвоєно звання «Відмінник освіти України», Володимир Васильович постійно отримує почесні грамоти та подяку за творчий підхід до виховання підростаючого покоління.

Директор Новоархангельського

Будинку дитячої та юнацької творчості /Остапенко С.Г./

Характеристика

зразкового ансамблю народних інструментів «Джерельце»

Новоархангельського будинку дитячої та юнацької творчості

Новоархангельської районної ради Кіровоградської області

Ансамбль народних інструментів розпочав свою діяльність у 1985 році, першоосновою були дует сопілкарів, троїсті музики. Його основником став відмінник освіти України Короленко Володимир Васильович.

Метою створення ансамблю є формування компетентностей засобами народної музики:

1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з основними поняттями музичної грамоти та знанням народної музики; народної та академічної манери виконання.

2. Практичної, що сприяє оволодінню навичками гри на народних інструментах; виконанню кращих зразків народної творчості нашого народу участь у фестивально-концертній діяльності.

3. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей, музичного слуху та мислення, формування почуття ритму, розвиток виконавської майстерності.

4. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого та шанобливого ставлення до народних традицій, сценічної культури, національної свідомості; формування естетичного смаку відповідальності, організованості та дисциплінованості.

Для більшої ефективності навчально-виховного процесу велика робота над здійсненням виховного процесу, яка спрямована на розвиток творчої особистості, національного виховання підростаючого покоління.

Наказом Міністерства освіти України від 13.07.1998 року № 481-К ансамблю народних інструментів «Джерельце» присвоєно звання «Зразковий художній колектив».

Сьогодні в колективі виховується і отримують додаткову освіту 17 дітей.

Виступи з концертами перед учнями шкіл району та області, на підприємствах, перед воїнами і працівниками сільського підприємства, завжди супроводжуються оплесками та оваціями. А.Н.І є невід’ємною візитівкою нашого району, який користується повагою батьків, жителів та керівників району.

Рівень підготовки в ансамблі дає добре підґрунтя для професійного самовизначення і виховання.

Випускники ансамблю: Павленко Руслан - працівник Львівського театру М.Занькова. Дащенко Світлана і Віталій нині викладачі Новоархангельської школи мистецтв. Великий Ярослав – студія капели бандуристів м.Києва. Солук Роман – співпрацює з І.Білик; Короленко Володимир – працював у Студії капели бандуристів м.Києва, нині працівник Ужгородського колективу «Гудацька тайстра». Денисенко Юлія – регент хору м.Києва, Пляскін Іван – автор різних аранжеровок та співпрацює з музикантами гуртами світу, Ротарян Вікторія, Даниленко Євген, Борило Тетяна, Сухоярський Євген стали студентами Уманського музичного училища.

Звичайно, не всі випускники ансамблю стають професійними музикантами, але заняття музикою залишають добрий світлий слід у їхніх душах.

Репертуар ансамблю різноманітний, але основа його – народна музика та музика українських композиторів. Учасники ансамблю проявляють інтерес і до сучасної музики.

У групі ансамблю практикується прослуховування музичних фонограм професійних і самодіяльних музикантів. Особлива увага приділяється до фонограм власного виконання. Усі вихованці засвоюють елементи сценічного руху, широко практикується заняття з вокалістами.

Зразковий ансамбль «Джерельце» має підтримку зі сторони батьків, адміністрації району, меценатів (голів сільських підприємств), народних депутатів Верховної Ради України різних скликань.

Л.П.Супрун, В.А.Грушевський, Ю.О.Литвин, завдяки фінансовій допомозі, вихованці брали участь у різних фестивалях, конкурсах. Постійно працюють над поповненням матеріальної бази, з цією метою виступають з концертами перед трудівниками сіл району.

Учасники ансамблю беруть участь у акціях милосердя, традиційними стали концерти для дітей-інвалідів, музичний супровід ансамблю для танцювальних колективів «Ритм» та «Вітерець», вокалістів, сприяє найяскравішому самовизначенню юних талантів.

Майстерність музикантів зростає, про що свідчить його численні успіхи: ансамбль став переможцем в обласному конкурсі «Відкриваємо нові таланти» (1999 р.), нагороджено дипломом І ступеня в обласному турі Всеукраїнського огляду народної творчості та визнаний лауреатом Міжнародного конкурсу-фестивалю «Наша земля - Україна» у МДЦ «Артек» (1999 р.), нагороджений грамотою за участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м.Кіровоград, 2000 рік), переміг у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зелен світ» (м.Харків, 200 рік), у номінації «Музичний супровід», брав участь у концерті присвяченому 10-річчю Незалежності України (м.Київ ВДНХ, 2001 рік), учасник обласного конкурсу-огляду художньої самодіяльності (смт.Добровеличківка, 2004 рік), став лауреатом обласного концерту (м.Кіровоград, 2010 рік). У 2011 році колектив привітав військову частину А 1840 «4» з святом Дня Перемоги, а у 2013 році «Джерельце» був активним учасником мистецького проекту «Відкриваємо нові таланти» в рамках культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв - дітям» (м.Кіровоград, 2013 р.).

Зразковий ансамбль народних інструментів «Джерельце» - постійний учасник концертних програм, які проводяться у селищі Новоархангельськ, щороку ансамбль проводить звітний концерт у РБК для батьків, жителів району, всіх бажаючих почути народну музику виконану на народних інструментах.

Колектив має великий творчий потенціал, знаходиться в активній формі, з впевненістю дивиться у майбутнє.

Кiлькiсть переглядiв: 79

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.