Захистіть дитинство від насилля

Діти, які стали жертвами насилля, не хочуть говорити про “це”. Тому, що їм боляче і страшно. Маленькі охоронці страшних таємниць підсвідомо рахують себе винуватцями у тому, що сталось. Як попередити біду? А якщо так трапилось, як допомогти дитині?
Шановні дорослі! Не проходьте повз дитячі сльози. Як часто ваша мовчазність, безсердечність і халатність стають причиною біди! Погляньте навкруги! Можливо, саме зараз чиясь дитина потребує вашої уваги!
Однією з проблем є проблема сексуального насилля. Статистика говорить,що кожна четверта дівчинка і кожний восьмий хлопчик молодші 16-ти років піддаються сексуальному насильству. Соціологічні опитування на базі даних, говорять про те, що наші діти повинні знати як попередити сексуальні домагання, куди звертатися за допомогою. Ніхто не має права принижувати їх і знущатися.


Що повинно насторожити батьків?

Щоб вчасно надати медичну і психологічну допомогу потерпілій дитині, батьки повинні вміти розпізнати біду. Адже бачачи, що з дитиною відбувається щось негаразд, вони менше всього схильні думати, про те, що вона зазнала сексуального насилля.
Приводом для тривоги є такі зміни в поведінці дитини:
* дає вам зрозуміти, що в неї є якась страшна таємниця;
* в її малюнках з’являються сексуальні мотиви;
* дитина сумна, не виходить на вулицю, не грає з друзями;
* на членів сім’ї, знайомих, яких раніше вона любила, реагує зі страхом;
* в іграх відображаються ситуації, характерні для статевих актів;
* починається енурез, хоча раніше цього не було;
* має більше грошей, ніж отримує від батьків, і не може пояснити, звідки вони взялись.

Як навчити дитину безпечної поведінки.

Дитина повинна знати елементарні правила безпеки, і одне з них - ні в якому разі не приймати ніяких запрошень від незнайомих дорослих. Побутує думка, що від маніяка врятуватись неможливо. Але прикласти всі зусилля для того, щоб з ним не зустрітися потрібно і можна. Дорослі повинні вести роз’яснюючі бесіди тоді, коли ваші діти починають самостійно виходити з дому.
Перечисліть ситуації, в яких завжди потрібно відмовляти:
* коли хтось тебе запрошує проїхатись на машині,
* показати щось у підвалі,
* говорить, що у нього гарні іграшки,
* що його прислала мама.
Переконайте, що не кожен дорослий може йому приказувати, що робити, а повага до старших зовсім не значить повну згоду. Прослідкуйте за тим, щоб він грався в місцях, де його можуть бачити люди. Забороніть дитині підніматися в ліфті з незнайомими дітьми.
Поясніть дитині, якщо дорослі його обіймали, цілували або просто доторкались до нього і при цьому просили нічого не розказувати батькам, то вони робили погано і батьки повинні про це знати, навіть якщо це близькі люди. Скажіть малюку, що є частини тіла, до котрих ніхто не повинен доторкатися. Робіть це тактовно, не залякуючи дитини і не пробуджуючи в ній болячої підозри до оточуючих її людей.
Якщо дитина не знає, як повестись в тій чи іншій ситуації, навчіть її задавати собі питання: ”Чи згодилася б мама на те, що я хочу зробити?”
Якщо до вашої дитини були домагання сексуальних відносин від будь кого, зверніться за допомогою до лікаря, психолога, юриста або районну соціальну службу для молоді.

Кiлькiсть переглядiв: 71

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031