ПРО ДИСЦИПЛІНУ І ТІЛЕСНИЙ КОНТАКТ

(причини, що заважають батькам безумовно приймати дитину)

Головною причиною є налаштованість на «виховання». Мама говорить: «Як я його буду любити, якщо він не вивчив уроки? Дисципліна має бути, а тоді вже добрі стосунки». Це помилка!

Тілесний контакт має визначальне значення для розвитку дитини. Так, чотири обійми в день потрібні дитині для виживання, а вісім обіймів в день — для хорошого самопочуття. (В.Сатір). Без такого емоційного годування у дитини з'являються відхилення у поведінці та можуть виникати нервово-психічні захворювання.

Прочитайте і обдумайте:

Дисципліна не до, а після встановлення добрих стосунків з дитиною і тільки на їх базі!

Негативні явища, які виникають унаслідок неправильного спілкування батьків з дітьми

1. Можна висловлювати незадоволення окремими діями дитини, але не дитиною у цілому, інакше може виникнути ефект ярликування. Наприклад: дитина не розв'язала задачу чи інше інтелектуальне завдання, а батьки при цьому їй говорять: «Ти дурна чи бездарна». А слід говорити: «їй не вмієш розв'язувати цю задачу». Про особистість слід говорити позитивні речі.

2. Можна засуджувати дії дитини, але не її почуття, якими б небажаними чи неприпустимими вони не були. Якщо вони у неї виникли, значить, для цього є підґрунтя: Інакше може виникнути ефект роботизації — формування беземоційної особистості.

3. Незадоволення діями дитини не має бути систематичним, бо воно може перерости у неприйняття його — виникне ефект притуплення значимості зауважень.

Навчайтеся самі — не чекайте, поки вас життя навчить.

Кiлькiсть переглядiв: 68

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031