Заняття з елементами тренінгу з батьками:

Тема: Права дітей

Мета: ознайомити батьків з правовою відповідальністю щодо дітей; допомогти у розв’язанні правових проблем, сприяти усвідомленню прав дітей; виробити уміння приймати правильні рішення у складних ситуаціях.

Хід заняття

Вправа «Дитина»

(Група батьків сидить колом і кожний учасник по черзі дає визначення слова «дитина». Початок першого речення обов’язково включає в себе слово «дитина – це...» Далі кожний закінчує речення так, як вважає правильним. При обговоренні психолог акцентує увагу на позитивних визначеннях).

Обговорення

Вступне слово психолога

Усі люди на землі мають рівні права. Ці слова закріплені Загальною Декларацією прав людини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські права. Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, проголошеній Генеральною Асамблеєю ООН

20 лютого 1989р.

Вправа «Кожна дитина має право»

На аркушах паперу вам потрібно написати, які права мають ваші діти.

Обговорення прав дітей

На рівень життя, необхідний для фізичного, духовного, морального та соціального розвитку;

 На захист здоров’я та медично-санітарне обслуговування;

На захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків або тих, хто забезпечує за ними догляд;

На захист від жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність людини, видів дій чи покарання;

На захист від будь-якого покарання;

На захист від сексуальних домагань;

На проживання з батьками та на підтримку контакту у разі їх розлучення;

На вільне висловлювання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;

На особисте життя, на недоторканність житла, таємницю кореспонденції.

Висновки. Отже, батьки порушують права дитини, якщо:

Знущаються над дитиною;

Б’ють її;

Завдають шкоди здоров’ю дитини;

Залякують дитину, використовуючи при цьому суспільні установи (міліцію, церкву, спецшколу, колонію, психіатричну лікарню);

Порушують її статеву недоторканність;

Навіюють страх за допомогою жестів, поглядів;

Перебивають дитину під час розмови;

Ізолюють дитину;

Контролюють її доступ до спілкування з ровесниками, дорослими, родичами, одним із батьків;

Використовують образливі прізвиська;

Соромлять дитину;

Використовують її як передавача інформації між батьками під час конфліктів у сім’ї;

Контролюють поведінку дитини за допомогою грошей;

Ігнорують її;

Не задовольняють її основні потреби;

Використовують дитину як засіб економічного торгу під час розлучення;

Погрожують залишити її;

Погрожують фізичною розправою;

Поводяться з дитиною як з прислугою;

Відмовляються повідомляти про важливі рішення, які безпосередньо стосуються її долі.

Дискусія на тему: «Як реагує дитина на порушення її прав?» Батьки по колу висловлюють свої думки, ведучий записує їх на плакаті (дошці). Потім очікування аналізуються з використанням таких критеріїв:

Їй важко спілкуватися з однолітками і дорослими (вона блазнює, б’ється, замикається в собі)

Її турбує особиста безпека й любов до неї

Вона часто буває в поганому настрої

Може втекти з дому

Може вживати наркотики або алкоголь

Може заподіяти собі смерть

Поради психолога «Що батьки можуть зробити для своєї дитини?»

Довіряйте Вашій дитині та поважайте її:

 Визнавайте права дитини на свої власні почуття, права на

вибір друзів та діяльності.

 Визнавайте права дитини на особисте життя.

Довіряйте дитині.

Поважайте почуття іншого з батьків.

Забезпечення емоційного комфорту:

Говоріть та дійте так, щоб дитина відчувала себе у безпеці та комфортно.

Діти повинні мати можливість розповідати вам про те, що вони відчувають.

Забезпечте фізичну безпеку:

Не залишайте дитину без нагляду в громадських місцях.

Підтримуйте сімейний розклад – дитина повинна знати коли ви повернетесь.

Навчайте свою дитину правил особистої гігієни та правильного харчування.

Слідкуйте за дисципліною:

Будьте послідовними.

Створюйте правила поведінки відповідно до вікового розвитку дитини.

Усно визначайте свої очікування та межі дозволеного.

Давайте настанови, а не покарання.

Приділяйте дитині свій час і увагу:

Беріть участь в житті дитини: у шкільних заходах, дитячих іграх, спілкуйтесь з її друзями.

Залучайте дитину до своїх заходів.

Розповідайте дитині про своє бачення життєвих цінностей.

Турбуйтеся про себе:

Залишайте для себе час

Турбуйтеся про своє здоров’я.

Підтримуйте стосунки зі своїми друзями.

Приймайте любов.

Якщо, дитина Вас дратує, скажіть їй про свої відчуття від першої особи: Наприклад: «Я не люблю, коли діти неохайні», «Мені важко, коли хтось заважає». Не звинувачуйте дитину.

Заохочуйте дітей займатися тим, що їм цікаво.

Будьте позитивними.

Дозволяйте дітям не погоджуватися з вами.

Відзначайте їхні успіхи.

Виражайте свою любов до дитини словами

Проявляйте любов, коли дитина відчуває фізичний та душевний біль.

Рефлексія заняття

Ваша мета – створити для дитини середовище любові та турботи.

Зворотній зв’язок батьків і ведучого стосовно заняття (їх результативність, корисність для учасників, побажання на майбутнє).

Кiлькiсть переглядiв: 220

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Лютий 2018 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728